Povinné ručení na elektrické koloběžky: Co potřebujete vědět

 

Elektrické koloběžky se staly stále populárnějším dopravním prostředkem nejen ve městech. Jejich snadná ovladatelnost, ekologičnost a rychlá přeprava z místa na místo přitahují stále více lidí. Ale jak je to s povinným ručením, které je obvykle spojováno s motorovými vozidly? Je povinné ručení na elektrické koloběžky také nutné?

Ano, je. Od 1. dubna 2024 je majitelům elektrokoloběžek, elektro tříkolek a benzínových koloběžek uložena povinnost sjednat si povinné ručení. Tato povinnost se týká modelů, které mají konstrukční rychlost nad 25 km/h a současně je hmotnost stroje vyšší než 25 kg. Zásadní podmínkou je maximální rychlost nad 25 km/h. Jedná se o technický parametr dané koloběžky – ne o to, zda budete jezdit maximálně 25 km/h. Pokud je schopna takové rychlosti dosáhnout, je povinné ručení nepostradatelné.

Rádi Vám se sjednáním povinného ručení pomůžeme. Stačí nás kontaktovat na emailu info@scootreon.cz, telefonu +420 73294744 anebo se zastavte u nás na prodejně. Disponujeme osvědčením od ČNB a s radostí Vám poskytneme veškerou potřebnou podporu a poradíme Vám.

 

Dokumenty: 

 

Kategorie pojištění

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: CNN Prima News

 

Kontaktujte nás

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Získejte přehled o akcích, novinkách a výhodných slevách

mantis 10

Nejprodávanější elektrická koloběžka MANTIS 10

Zobrazit koloběžku
WhatsApp +420 777 607 967